Як правильно вибрати шафу-купе
Шафа-купе – порятунок для малогабаритної квартири. Вона не захаращує простір, не забирає у нього корисну площу та акуратно вписується в інтер’єр приміщення. У ній можна розмістити масу речей і мінімізувати кількість додаткових місць для зберігання. Але щоб вона упоралася зі своїм завданням – важливо правильно її розмір та конструкцію.
Як вибрати шафу-купе
Перше, на що потрібно звернути увагу, це на тип конструкції. Визначтеся, яка шафа-купе краща: вбудована або корпусна.
- Вбудована – підійде для кімнат, у яких є ніша чи заглиблення, куди можна вбудувати меблі. Стіни та стеля стануть невід’ємною частиною шафи. Всі полиці та внутрішні шафки кріпитимуться прямо до стін. Пам’ятайте, що такий варіант не можна буде перемістити.
- Корпусна – самостійний предмет меблів зі стінами, стелею та підлогою. Її можна переміщати, коли робите перестановку, розбирати та збирати. Підійде для приміщень, де багато вільного місця та немає ніш.
Також дивіться інші параметри:
Матеріал
Якщо ви обираєте шафу-купе на замовлення, у вас буде можливість підібрати і матеріал, і його конструкцію, і зовнішній вигляд.
Найпопулярніші матеріали, це:
- ДСП — зовні дуже схожі на справжню цільну деревину, але вони набагато легші за вагою. Моделі з ДСП міцні, але бояться вологи, тому їх варто ставити у приміщеннях із постійним температурно-вологісним режимом;
- ДВП — легкі та тонкі плити, з одного боку вкриті декоративною плівкою. Більш стійкі до дії вологи. Головна перевага – низька ціна;
- МДФ — вважаються найекологічнішими з усіх видів. Це міцний і стійкий до впливу вологи матеріал, але, відповідно, дорожчий.
Фасад
Щоб зрозуміти, який фасад шафи-купе краще – орієнтуйтесь на інтер’єр кімнати, в якій він стоятиме. Можна вибрати просте скло або скло лакобель (кольорові листи), піскоструминний малюнок, фотодрук будь-якої фотографії або картини.
Також можна вибрати комбінований варіант, де скло поєднується з дерев’яними плитами або скла немає зовсім, а є просто однотонні плити. Іноді всередину монтують телевізор, і тоді він стає ще функціональнішим.
Якщо збираєтеся купити такі меблі, зверніться до професіоналів меблевого виробництва «Колорит Меблі». Тут в індивідуальному порядку підберуть дизайн, який підійде саме для вашої спальні, передпокою або вітальні.
Двері та механізм відкривання
Основа шаф купе – розсувні двері. Вони не займають місце під час відкриття. Іноді їх комплектують доводчиками, щоб витрачати ще менше зусиль на закривання.
Професіонали рекомендують вибирати моделі із шириною стулок не більше 1 метра. Тоді дверцята легко зрушуватимуться, навантаження на профіль буде менше, а ролики проживуть набагато довше.
Яким буває механізм відкривання:
- роликовий — двері переміщуються на роликових напрямних. Єдиний мінус такого механізму в тому, що якщо щось потрапить у паз, дверцята застрянуть;
- монорейковий — ролики рухаються монорейкою, до якої нічого зайвого потрапити не може. Це надійніший варіант.
Ролики можуть бути металевими чи пластиковими, але покритими керамічним шаром. Є пластикові ролики без покриття: вони дуже дешеві, але недовговічні.
Скільки коштує шафа-купе в Одесі.
Готові вироби коштують від 3500–4000 грн. Але якщо ви вибираєте такий варіант, то будьте готові зіткнутися з тим, що багато готових моделей вам не підійдуть або доведеться щось переробляти. Шафи-купе на замовлення коштують від 220 у.о. за м/п і підбираються індивідуально, через що вважаються вигіднішими.