Догляд за кухонними меблями: поради від Колорит Меблів
Кухня – місце в будинку, яке найбільше зазнає забруднення. Навіть фасади, оброблені вологостійкими та жировідштовхувальними просоченнями, потребують догляду. Розкажемо, як доглядати кухонні меблі, щоб вони служили довгі роки.
Особливості догляду за кухнею з урахуванням типу фасаду
ДСП – найпопулярніший варіант, у якому виготовляють кухні кутові на замовлення, П і F-подібного вигляду. Матеріал сам собою вологостійкий. Але треба брати до уваги особливості деяких покриттів. Наприклад, меламін легко очищається за допомогою звичайного мильного розчину або засобів на основі силікону. А ось пластик рекомендується берегти від абразивів та кислот. Легкі забруднення можна видалити губкою або сухими паперовими рушниками. Якщо ви не знаєте, чим відмити кухонні шафи із пластику, на яких залишилися жирні плями, рекомендуємо користуватися будь-яким органічним засобом.
Дамо поради щодо догляду за кухонними меблями, виконаними і з інших матеріалів:
- Шпон. Кухні з фасадами з дерева не деформуються від вологи, але й не люблять її у великих кількостях. Тому для очищення рекомендуємо вибирати спеціальні очисники для шпону. Якщо не можете знайти такий у продажу, можна скористатися розчином винного оцту та води у пропорції 1 до 2. Але потім важливо фасад витерти насухо.
- МДФ. Найчастіше його покривають акрилом та емаллю. Якщо ви не знаєте, як доглядати кухню з цими видами покриттів, турбуватися не потрібно. Вам підійде простий 1% мильний розчин.
- Масив. А ось догляд за кухонними меблями з дерева натурального найвибагливіший. Пил прибирати слід сухою серветкою. Багато господарів бояться деформації меблів. Тому рано чи пізно все ж таки виникає питання: як відмити кухню від липкого нальоту і жиру. Ми не радили б користуватися народними засобами. Кухня недешева, а як відреагує дерево – також загадка. Вибирайте миючі засоби з вмістом масел, воску та силікону. Все це важливо, оскільки гарнітури із сосни, берези, дуба та бука продовжують «дихати» навіть після очищення та реагують на умови навколишнього середовища.
Тепер прояснимо щодо текстур поверхонь. Догляд за матовими меблями простіше. В принципі сухого ганчірки та мильного розчину для генерального прибирання буде достатньо. Звернути увагу потрібно на те, чим мити глянцеву кухню. Ідеальні реквізити – серветки із фланелі або мікрофібри. Чим відмити матову кухню, вибираючи з асортименту мийних? Можна скористатися засобами для миття скла, дзеркал та посуду.
Особливості догляду за фурнітурою
У своїх меблях ми використовуємо якісні комплектуючі. Особливий догляд за ними не потрібний. Головне забезпечити фурнітуру меблів захистом від вологого прибирання – негайно витирати м’якою тканиною насухо після видалення забруднень.
А якщо ви ще тільки визначається з варіантом гарнітура, радимо до прочитання наш матеріал – «Тренди дизайну кухонних меблів на 2024 рік».
Звертайтесь! «Колорит Меблі» допоможе створити класичний або модний кухонний гарнітур з будь-якого матеріалу.