Продолжаем работать Ми продовжуємо
працювати!

Як правильно спланувати кухонні меблі

Як правильно спланувати кухонні меблі

Від зручності планування кухні в студії, повноцінній квартирі або приватному будинку багато в чому залежить не тільки зручність господині, але і атмосфера в цілому. Погодьтеся, саме це приміщення часто стає центром тяжіння для членів сім’ї та гостей.

Кожне приміщення унікальне, але є й загальні правила, які добре знають дизайнери. Кухня за індивідуальним проектом має бути зручною та функціональною. Обов’язково варто враховувати:

  • площу кімнати;
  • особливості планування;
  • рівень природного освітлення;
  • розташування комунікацій;
  • загальний стиль інтер’єру та використання оздоблювальних матеріалів;
  • спосіб життя сім’ї.

Як спланувати кухню в хрущовці

Напевно, найважче проектувати крихітні кухні в малогабаритних квартирах. Здавалося б, найпростіше придбати лінійний гарнітур. Але, незважаючи на дефіцит площі, більш практичною виявляється г-подібна кухня (кутове планування). З метою економії простору при цьому активно задіють стіну біля вікна та підвіконня, перетворюючи його на обідню зону.

У хрущовках часто зносять стіну між кухнею та спальнею, закладаючи прохід у коридор. У цьому випадку гарнітур бере активну участь у зонуванні простору.

Планування маленької кухні

Як спланувати кухню із островом?

Планування кухні з островом

Планування кухні з островом слід розпочинати ще на етапі будівництва чи ремонту. Це з необхідністю правильної розведення комунікацій.

Класичний варіант передбачає обладнання на острові столу з плитою або духовкою, рідше миттям. Набагато простіше реалізувати альтернативну модель. У цьому випадку функцію півострова виконує обідній стіл або відсік для зберігання посуду та продуктів. Острівні та півострівні варіанти підходять для просторих приміщень у приватному будинку чи кухні студії.

Які необхідні виміри?

На етапі планування кутової або лінійної кухні бажано намалювати план приміщення та виконати такі виміри:

  1. Довжину кожної стіни
  2. Відстань між кутами та дверними, віконними отворами;
  3. Висоту підвіконня, якщо стіна з вікном буде «робочою»;
  4. Розміри наявних виступів у вигляді вентиляційних та каналізаційних шахт, комор. Подібні виступи часто зустрічаються на кухнях площею 9 метрів або 10 кв. м.

Слід внести в план наявність труб та батарей, місце встановлення побутової техніки, розеток та вимикачів (бажаних та дійсних). Обов’язково передбачається можливість для вільного відчинення та зачинення дверей, особливо в маленьких кухнях.

Заміри кухні

Правило робочого трикутника

Види планувань кухонь за правилом трикутника

Концепція планування в будь-якій, квадратній або прямокутній кухні починається з місця миття, так як її складно пересунути. Саме вона знаходиться в одній з вершин робочого трикутника, сусідячи з холодильником, плитою або варильною поверхнею. На думку фахівців, відстань між вершинами має бути не менше 1,1 м і не більше 2,7 м. Поряд з плитою та мийкою обов’язково має бути робоча поверхня у вигляді стільниці.

Визначте, яка кухня вам ідеальна – з глянсовими або матовими фасадами, кам’яною або звичайною стільницею, прихованими ручками. Чим детальніше ви її уявите, тим краще буде результат.

Тепер ви знаєте, як спланувати стандартну кухню 3 на 3, правильно організувати простір у більш тісному та просторішому приміщенні.

Також на нашому сайті можна замовити шафи-купе.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.