Як зробити кухню функціональною – 7 правил
Для багатьох господарок приготування їжі перетворюється на випробування через те, що все стоїть не на своїх місцях. Розкажемо як правильно зробити функціональну кухню.
Отже, беріть на замітку сім секретів від наших дизайнерів.
Організація робочого трикутника
Потрібно організувати робочу зону так, щоб плита, холодильник та мийка знаходилися на оптимальній відстані один від одного. «Золотим стандартом» рівновіддаленості плити від миття вважається 1,2-1,8 м, миття від холодильника — 1,2-2,3 м. Між «гранями» трикутника, що залишилися, бажано, щоб залишалося 3-4 м. Якщо кухня маленька – не біда. Важливо дотриматися пропорції.
Функціональність кухонних меблів
Дизайнери вже давно користуються загальноприйнятими правилами ергономіки кухні. Правильно вибрати схему допоможе геометрія кімнати. Наприклад, якщо приміщення подовжене, краще розглянути лінійні кухні на замовлення. Якщо кімната формою наближена до квадрата, практично вибирати варіанти кутових гарнітурів.
Наявність функціональних скриньок
Якщо ви не знаєте, які шухляди зручні на кухні, обов’язково розгляньте оснащення висувними. Вони місткі та дозволяють сховати більшу частину предметів із робочої поверхні. Висувні ящики бувають такі: кошики, пляшечки, багатосекційні, з суцільним дном.
Наявність «острова»
Якщо ви міркуєте як зробити кухню зручною та функціональною, і при цьому не схожою на інші – подумайте над встановленням автономної стійки. Кухні з островом на замовлення зонують простір відкритого та студійного типу. «Острів» виступає додатковим місцем для прийому та приготування їжі, а також є зоною для відпочинку.
Використання вбудованої техніки
Стандартний набір кухонної техніки: холодильник, плита, духова шафа, мікрохвильова піч. Деколи не вистачає місця, і доводиться частину обладнання виносити за межі кухні. Якщо ви не знаєте як сховати техніку на кухні, подумайте над пеналом. Такі шафи можуть мати горизонтальну, вертикальну, приховану або відкриту конфігурацію – багато ідей.
Організація сценарію освітлення
З функціональним наповненням кухні визначились. Здавалося б, до чого тут світло? Готувати у пітьмі – сумнівне задоволення. Першорядне завдання – висвітлити робочий трикутник та обідню зону. За рахунок світла можна візуально збільшити простір. Стандартом температури освітлення на кухні вважається 2700-3000 К.
Вибір стилістичного спрямування
Останньою важливою порадою для зручної кухні буде вибір стилю. Важливо керуватися вихідними параметрами приміщення. Крихітні кухні добре виглядають у мінімалізмі, сканді, класиці. Як функціонально облаштувати велике місце – тут варіантів більше. Прихильність до конкретного стилю передбачає вибір певних фактур фасадів. Порадьтеся з менеджером компанії, якою є специфіка догляду за поверхнями.
Ось такі правила зручної кухні пропонують взяти на замітку експерти «Колорит Меблі»!
А тепер пропонуємо ознайомитись із нашою статтею – «Помилки при замовленні кухні».