Продолжаем работать Ми продовжуємо
працювати!

Який матеріал найкращий для кухонних меблів

Проблема вибору матеріалу для кухні не така проста, як здається. По-перше, для самого корпусу, фасадів та стільниці потрібні різні характеристики та властивості:

 • міцність
 • зовнішній вигляд
 • стійкість до вологи
 • складність обробки

По-друге, важливо враховувати вартість матеріалів, що впливає на кінцеву ціну виробу. Наприклад, немає сенсу виготовляти гарнітур повністю з натурального дерева. На бічні стінки, інші елементи корпусу цілком підійде ДСП та ДВП.

Основні критерії вибору матеріалу для кухні

Перш ніж виготовляти кухню на замовлення, з’ясуйте, наскільки вам важливі:

 1. Ціна;
 2. Екологічність;
 3. Можливість реставрації;
 4. Ефектність зовнішнього вигляду;
 5. Чутливість до вологи, пари, перегріву та стирання;
 6. Різноманітність відтінків та фактур;
 7. Простота догляду;
 8. Довговічність.

Матеріали для стільниці

Стільниця в білій кухні

Найбільш бюджетний варіант – ламіновані стільниці із щільного, вологостійкого ДВП, покритого пластиком HPL. Головне, щоб торці були надійно захищені кромками.

Хороший, але дорожчий варіант – з акрилового каменю чи кварцового агломерату. Акрилові композитні стільниці на 60-70% складаються з мінеральних матеріалів. Решта – акрилові смоли з пігментами. Виглядають вироби добре і переконливо імітують поверхню натурального каменю. Стики шліфуються, тому зовсім непомітні. Є можливість без швів інтегрувати миття з того самого матеріалу. Серед недоліків варто відзначити чутливість до кислот та агресивних миючих засобів, страх гарячих предметів.

Більш міцні – кварцові стільниці, в яких крихта з натурального каменю становить 90-95%. Це якісний та довговічний матеріал, але він не гнеться та дуже важкий. Потребує виготовлення додаткових каркасів.

Який матеріал найкраще для фасадів кухні

Класичний варіант екологічної гарнітури з натурального дерева дуже дорогий і потребує специфічного догляду, боїться вологи. Виготовляється з:

 • ясеня
 • дуба
 • бука

Найбільш доступні, але й найменш довговічні фасади із ЛДСП. Термін служби такого гарнітуру не перевищує 5 років. Корпус, цоколь, як правило, виготовляють із недорогого ЛДСП.

Фасад кухні із МДФ

Фасад на білій кухні із МДФ

Цей матеріал є найбільш затребуваним продуктом завдяки оптимальному співвідношенню якості, вартості та експлуатаційних характеристик. Матеріал зручний для фрезерування, виготовлення складних гнутих форм. Дверцята із МДФ покривають плівками під вакуумним пресом, акрилом, шпоном, емаллю.

Популярні комбіновані варіанти, коли рамка із деревини заповнюється покритим шпоном МДФ. При обмеженому бюджеті найбільш затребувана комбінація гарнітуру – фасади МДФ у плівці із пластиковою стільницею.

Фасад кухні із пластику

Приклад фасаду кухні із пластику

Дуже гарні пластикові кухонні фасади. Розташований з лицьового боку лист HPL – щільніший і товстіший, ніж плівки ПВХ. Такі фасади більш міцні, ніж з плівками ПВХ і дешевші за емальове покриття, акрил, шпон і масив (матеріали розташовані в порядку зростання їх вартості).

Серед переваг пластикових кухонних фасадів – величезний вибір відтінків та фактур, можливість імітації будь-якої поверхні, відсутність деформації під впливом вологи та пари. Єдині недоліки – помітні відбитки пальців на глянсовій поверхні, прості форми (глухі фасади без декору гравіюванням).

Тепер ви знаєте, з якого матеріалу замовити кухню, щоб вона була красивою та відповідала фінансовим можливостям. У каталозі компанії Колорит Ви можете ознайомитись з прикладами вже реалізованих нами проектів та вибрати варіант кухні на замовлення.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.