З якого матеріалу вибрати меблі
Від сировини, з якої виготовлені меблі, залежить не тільки її вартість, а й споживчі характеристики, колірні та стильові рішення в оформленні інтер’єру приміщення. З цього погляду чудовим варіантом є замовити меблі.
Натуральне дерево
Найбільш бюджетними є предмети меблів, які виробляють із сосни. Але важливо враховувати, що це дуже м’яка порода деревини, тому вона вимагає дбайливого і акуратного поводження. Ось чому з сосни не виготовляють дитячі кімнати. Найбільш практичними матеріалами є тверді породи.
За сучасними технологіями меблі на замовлення виробляють не з масиву, а з полотна за допомогою склеювання дрібних частин. Якщо зроблено якісно, то різниці практично не видно, хіба що в деяких місцях може бути невелика нестиковка.
Також більше значення має якість матеріалу. Наскільки він висушений, чи немає дефектів – сучків, тріщин, сколів. Це свідчить про те, наскільки відповідально виробник ставиться до підготовки сировини. Якщо брак виявляється ще на етапі покупки, то не дивно, такий виріб може швидко розсохнутись або зовсім розвалитися.
Деревно-стружкові та ламіновані плити
Є цілісні листи, отримані за допомогою спресування відходів і частинок деревної стружки з фенолформальдегідною або іншою смолою.
Плюсами ДСП є:
- міцність та довговічність
- простота обробки
- можливість вкручувати фурнітуру, яка довго триматиметься
За рахунок спеціальних засобів забезпечується біозахист, вологостійкість та пожежна безпека. Плити облицьовують пластмасою, покривають фарбою та лаком.
Від ДСП, ЛДСП відрізняється плівковим покриттям із термореактивних полімерів (ламінату). Він буває будь-якого кольору, може імітувати породи дерева, камінь, метал, тканину тощо. Це найпоширеніший матеріал для офісних меблів.
Предметам з ЛДСП та їх частинам властиві різнорадіусні або прямі краї та торці з кромками.
Шпон – зріз дерева, наклеєний на будь-яку основу
За умови ідеального підбору кольору та фактури шпон реалістично імітує масив дерева. Його видає тільки край, що наклеєний на торець виробу. Виробляють із шпону шафи-купе.
Клас емісії
Це допустима за ГОСТом 100 г кількість формальдегіду.
Є два класи емісії:
- до 10 мг (Е1) вважається безпечним
- 10-30 мг (Е2) забороняється застосовувати при виробництві меблів для дитячих кімнат
МДФ (Medium Density Fiberboard)
Плита, виготовлена спресуванням мелокодисперсної стружки дерева при високій температурі і сильному тиску.
Оскільки в МДФ немає хімії, а сполучною є природний лігнін, то цей матеріал вважається екологічним, вогне-, волого-і біостійкою сировиною, одним з найкращих варіантів передпокоїв та кухонь, тому що відмінно переносить вплив пари та 80% вологість.
З нього виходять різні поверхні:
- профільовані
- рельєфні (різної складності)
- контурні (стільниці, фасади)
Оргаліт (ДВП)
Це плита, спресована з деревних відходів, води, добавок та полімерів. З деревини роблять тріску, та якщо з неї – волокна, їх утворюється килим, та був його ділять на плити.
Кожен поважаючий себе виробник (або компанія-реалізатор) зобов’язаний надати покупцеві сертифікат як на меблі, так і на матеріал, з якого зроблено.