Кухня до стелі: плюси та мінуси
Монолітні рішення в інтер’єрі почали активно популяризуватись ще на початку нинішнього десятиліття. Економія простору, прерогативи в установці – ці та інші аргументи наводять консультанти, коли люди аналізують купувати кухню до стелі чи ні. У всіх, безумовно, переваги свої. Сьогодні спробуємо вас скоординувати щодо плюсів та мінусів кухні під стелю.
Варіації кухонь від підлоги до стелі
Якщо ви виношуєте ідею облаштування своєї трапезної саме в такому варіанті, то, напевно, стикалися в Інтернеті з різними модифікаціями. Справді, є кілька способів, як зробити кухню до стелі:
- Відкрита. Це варіант, позбавлений фасаду на верхніх полицях, які можна використовувати для декору.
- Закрита. Найпопулярніший варіант. Шафи на кухні до стелі в цьому випадку оснащені фасадами.
- Комбінована. Проміжний варіант між першими двома. Фасади знаходяться там, де побажає клієнт.
- Одноярусна. У цьому випадку виготовляються монолітні висячі шафи, які розміщуються в один ряд.
- Двоярусна. Шафи над стелею представлені антресолями, куди можна визначити девайси, що рідко використовуються.
- З рівнями різної висоти. Дуже стильна варіація. Клієнт сам вирішує, як зробити кухонні шафи до стелі, визначається за їхньою висотою, рівнем та іншими параметрами.
Стилістично як зробити кухню під стелю – питання індивідуальне. А ось що варто врахувати загалом при виборі такого дизайну – розбиратимемося далі.
Кухня під стелю: за і проти
Перш ніж оформляти замовлення, врахуйте площу приміщення та висоту стелі. Дайте відповідь собі на запитання: чи готові ви лізти за девайсом на значну висоту (наприклад, 3 метри і вище). Загалом, зіставимо основні переваги та недоліки такого варіанту.
Переваги:
- Максимальне використання простору. Підвісні шафи до стелі дозволяють використовувати вертикальний простір, який часто залишається невикористаним. Цей плюс буде вагомим щодо невеликих кухонь, де кожен квадратний метр на рахунку.
- Доступність місця зберігання приладдя. Клієнт з дизайнером обговорюють, на якій висоті верхні ящики кухні розташовуватимуться і розроблять кількість необхідних ярусів, що дасть можливість виготовити меблі під стелю. Насправді клієнти відзначають зручність таких конструкцій і мають предмети залежно від частоти використання.
- Простота догляду. Шафи до стелі унеможливлюють скупчення пилу на поверхні. До того ж, враховуючи різноманітність матеріалів, можна виготовити кухні із пластику, МДФ, ДСП, ЛДСП, скла та інших варіантів, де якість прибирання фасаду не складає труднощів.
Недоліки:
- Доступ до верхніх ярусів. Якщо йдеться про приміщення з ультра високими стелями, такий варіант не зовсім раціональний. У клієнта відразу виникнуть питання: що поставити на верхні шафи кухні та як до них дістатися.
- Ціна. Меблі для такого варіанту облаштування приміщення завжди робляться на замовлення, що, безумовно, дорожче.
- Візуальний аспект. Наприклад, якщо кухня вузька, виникне складність щодо того, як правильно розташувати шафи на кухні, щоб не допустити «ефекту склянки».
У будь-якому випадку це все теорія. Раціональніше – викликати замірника, який оцінить габарити приміщення та винесе вердикт, керуючись своїм досвідом. Якщо клієнт і фахівець сходяться на думці, тоді можна обговорювати такі нюанси, як повісити кухню впритул до стелі, які види шаф виглядатимуть у загальному ансамблі приміщення гармонійніше та інше.
Компанія «Колорит Меблі» допоможе визначитися з вибором кухні на замовлення в Одесі. Наші консультанти, замірники та дизайнери націлені не продати варіант «дорожче», а справді гармонізувати приміщення, в якому ви проводитимете приємні моменти свого життя. Чекаємо на вас у наших офісах в Одесі!