Яка кухня краще пряма чи кутова?
Сучасні дизайнерські рішення дозволяють втілити на ділянці з будь-яким метражем кухню, яка ближче до душі клієнта. Технічно, дійсно будь-який проект реалізувати можливо. Однак важливо продумати ще й функціональний бік питання. Найпопулярніший вибір серед замовників – пряма чи кутова кухня. У цій статті намагатимемося допомогти вам зробити правильний вибір.
Кутова кухня: за та проти
Цей варіант має серед клієнтів великий попит. Головною перевагою кутової кухні є можливість втілити в життя правило золотого трикутника – розмістити плиту, мийку і холодильник на максимально близькій відстані. Г- та П-подібні планування уподобали як мешканці новобудов, так і старих панелек. Якщо коротко, дизайнери виділяють очевидні плюси і мінуси кутової кухні.
Плюси:
- Можливість розмістити гарнітур за будь-якої квадратури завдяки раціональному зонуванню;
- Візуальне збільшення простору;
- Можливість реалізувати різні системи зберігання. Наприклад, найпопулярнішу – обертову.
Мінуси:
- Складнощі в монтажі за наявності нерівних стін;
- Ірраціональний вибір для вузьких приміщень;
- Виготовлення виступів, ніш, венткоробів ускладнюють розташування гарнітура.
Крім того, кутові кухні передбачають найчастіше розміщення мийки у кутку. Це некоректно віднести до плюсів або мінусів, але замовник повинен прийняти до відома.
Особливості планування прямої кухні
Кухні прямі припускають розташування техніки та шаф на одній осі. Якщо ви сумніваєтеся у функціональній можливості, для виготовлення кухні на замовлення прямолінійного плану також можна задіяти кілька ярусів. А заокруглення форм і поєднання відразу кількох функцій в єдиному модулі дають можливість позбутися власнику необґрунтованого захаращення приміщення, чи воно велике чи маленьке.
Найчастіше, звичайно, звертаються до варіанта прямолінійних гарнітурів власники квартир-студій або ті, хто має місце для приготування їжі не дає можливості розвернутися. У цьому випадку можна раціонально розподілити робочу зону, місце трапези та зону відпочинку.
По суті, єдиною великою відмінністю прямих від Г- та П-подібних кухонь є відсутність «золотого трикутника». Проте об’єкти, що задіяні в технології приготування, все одно перебувають у кроковій доступності.
Тож краще – кутова кухня чи пряма?
Ми постаралися викласти найвагоміші «за» та «проти» кожного варіанту. Безумовно, потрібно спиратися на свої особисті переконання та на нюанси вашої квартири. В облік слід взяти ще кілька моментів, які дозволять вам визначитися, як краще розмістити кухню:
- Пряма кухня – це про мінімалізм. Якщо ви не проводите цілими днями біля плити і не збираєтеся зберігати речі в гарнітурі, такий варіант вам значно звільнить простір.
- Важким нюансом кутової кухні є її вартість. Якщо ви готові інвестувати у комфорт – розглянути варіант потрібно однозначно.
- Якщо в приміщенні стоїть, наприклад, софа і громіздкий стіл, візуально буде гармонійніше виглядати прямолінійна конструкція.
- Якщо приміщення для приготування їжі у вашому випадку є прохідним – краще розглянути проект кутової кухні.
Щодо інших важливих технічних моментів рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею – Помилки при замовленні кухонь.
Якщо говорити про стилістику, будь-який варіант гарнітура можна втілити у життя під ваші естетичні уподобання. Фахівці «Колорит Меблі» знають, як вибрати кутову кухню чи гармонійно облаштувати прямолінійну конструкцію.